Dział obsługi klienta
721 637 513
kontakt@pozitive.pl
Aktualności

Lotnisko Kąkolewo


Prezentujemy nową stronę internetową Lotniska Kąkolewo, która została zbudowana zgodnie z normą WCAG 2.1 oraz została oparta o nowoczesną wersję panelu WordPress wraz ręcznie kodowanym szablonem.

Lotnisko Kąkolewo to  nie tylko miejsce dla miłośników lotnictwa. Znajdziemy tam również Centrum Naukowe, Muzeum Lotnictwa, Aeroklub Sportowy oraz siedziba akrobacyjnej grupy „Orlen Grupa Akrobacyjna Żelazny”. Ponadto, na terenie lotniska znajduje się hangar Politechniki Poznańskiej, centrum szybowce Aeroklubu Poznańskiego oraz stacja paliw lotniczych.

W przyszłości na lotnisku powstanie także Ośrodek Testowania Robotów Kosmicznych (Aerosfera 2.0) oraz Stanowisko Obserwacji, Nadzoru i Śledzenia Obiektów Satelitarnych. To sprawia, że Lotnisko Kąkolewo jest jednym z najważniejszych centrów lotniczych w Polsce.

Działalność lotniska nie kończy się tylko na aspekcie technicznym. Obiekt aktywnie promuje lotnictwo wśród lokalnych społeczności poprzez organizowanie zajęć dla uczniów w szkołach i przedszkolach oraz tworzenie przewodnika po okolicy. W ten sposób chce zainspirować młodych ludzi do zainteresowania się lotnictwem oraz rozwijać świadomość i zainteresowanie społeczne tym sektorem.

Zapraszamy na stronę www.lotniskokakolewo.pl